Apie Lietuvos narystę Europos sąjungoje Informacija susijusi su euro įvediu Lietuvoje
Kraunasi..
Kraunasi..

A. Butkevičius prognozuoja euro įvedimą 2013-2014 metais

Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius mano, kad Lietuva greičiausiai galėtų įsivesti eurą 2013-2014 metais.

"Jeigu 2011 metais ekonominė krizė būtų jau pasibaigusi ir, kaip pažaduose numatyta, realus darbo užmokestis vėl būtų atkurtas tokio lygio, kuris buvo 2008 metais, tada pastebėtume, kokie vyksta procesai mūsų ekonomikoje. Pats greičiausias atvejis galėtų būti 2013-2014 metai, kai vėl bus atkurtas buvusio lygio realus darbo užmokestis", - pirmadienį spaudos konferencijoje prognozavo A. Butkevičius.

Paklaustas, kodėl, jo nuomone, euras nebus įvestas 2012 metais, politikas sakė pirmiausia dėl to, kad 2011 metais turėsime didinti darbo užmokesčio fondą.

"Darbo užmokesčio mažinimas valstybės tarnautojams ir biudžetiniame sektoriuje dirbantiems darbuotojams yra numatytas iki 2011 metų. Padidėjus darbo užmokesčio fondui, padidės apyvarta rinkoje. Tai reiškia, kad didės prekių ir paslaugų kainos, automatiškai pradės augti infliacija", - sakė A. Butkevičius.

Jis pažymėjo, kad Europos Komisija analizuos, ar nebus tam tikrų grėsmių, ypač tose šalyse, kur buvo dirbtinai mažinamas darbo užmokestis arba priimtos kitos priemonės, kurios esą nėra taikomos laisvoje rinkos ekonomikoje. "O Lietuvoje tas šiuo metu yra daroma", - pastebėjo A. Butkevičius.


2009-07-03

 

Platinti, skelbti, kopijuoti, Eltos informacijas ir foto informacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.Aktuali informacija