Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.

Privatumo politika
Spausdinti

Finansavimas

Gamtinės Neries senvagės kraštovaizdžio arealų būklės atkūrimas (tarp Linkmenų ir Geležinio Vilko gatvių)

Nr. 05.5.1-APVA-R-019-01-0001

Paraiškos būsena:
Įgyvendinimas
Vykdytojas Vilniaus miesto savivaldybės administracija
Regionas Vilniaus miesto
Priemonė Kraštovaizdžio apsauga
Prioritetas 5 PRIORITETAS. Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos
Projekto sąrašo numeris 05.5.1-APVA-R-019-01

Šiuo metu ši teritorija yra apleista ir sunykusi, praradusi natūralią kraštovaizdžio struktūrą ir vertingus gamtinius elementus. Neries senvagės glaciokarstinės kilmės ežerėlių slėnio vakarinis šlaitas buvo smarkiai deformuotas statant Geležinio Vilko gatvę. Žemės buvo sustumtos link ežerėlių, suformuojant labai stačius nenatūralaus nuolydžio šlaitus, neišsprendžiant šlaitų priežiūros, lietaus vandens sutvarkymo, lankytojų patekimo klausimų. Dėl šių priežasčių Neries senvagės šlaitai yra pažeisti erozijos, neturi natūralios išraiškos, yra neprieinami ir sunkiai prižiūrimi. Dėl eroduojančio grunto savybių šlaitai apaugę skurdžia augmenija, neskatinančia bioįvairovės procesų. Kadangi gamtinio karkaso deformacijos, jo technogeninis užgožimas lemia didesnes ar mažesnes neigiamas pasekmes ekologijai ir, tuo pačiu, socialinei-ekonominei aplinkai, Senvagės teritorijos gaivinimo problema tampa kompleksine.Problemai spręsti inicijuojamas projektas, kurio metu bus įgyvendintos kraštovaizdžio formavimo priemonės, plotas - 7 ha. Senvagės ežerėlių parko pagrindinė idėja – maksimaliai atkuri natūralią gamtinę tvenkinių aplinką, su galimybe ją stebėti ir joje būti įvairaus amžiaus ir skirtingas judėjimo galimybes turintiems žmonėms. Parkas taps unikalia oaze gana intensyviai urbanizuotoje aplinkoje. Projekto metu bus gamtinėmis priemonėmis sutvirtinti erozijos pažeisti šlaitai, kompleksiškai tvarkomi ir formuojami želdiniai, įrengti mediniai pėsčiųjų takai ant vandens, sudarysiantys galimybę prieiti kuo arčiau prie vandens ir iš apačios stebėti senslėnio gylį bei mėgautis vandens augalija, įrengiama lietaus surinkimo sistema. Įgyvendinus projektą bus amortizuota užstatymo invazija reliktiniame senvagės vietovaizdyje ir šlaituose, padidintas integralumas tarp gamtinių ir urbanizuotų elementų, išryškintas ir pritaikyta viešajam naudojimui gamtinės aplinka.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2016-09-30
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2016-11-30)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Netaikoma
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 285 925,96 Eur
Prašoma finansavimo suma: 243 037,07 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2017-01-23
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
255 974,19 217 578,06 20 541,23 17 460,05

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Teritorijų, kuriose įgyvendintos kraštovaizdžio formavimo priemonės, plotas 3.13 7.00 0.00
2 Išsaugoti, sutvarkyti ar atkurti įvairaus teritorinio lygmens kraštovaizdžio arealai 1.00 1.00 0.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-12-17 07:40

Susiję įrašai