BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Miesto religija ir erdviškumas daugiaetninėje posocialistinėje Ulan Udėje

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-19-0059

Paraiškos būsena:
Įgyvendinimas
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-19

Šis socialinės antropologijos tyrimų projektas gilinasi į religijos ir miesto erdvės sankirtos dinamiką Buriatijos Respublikoje (Rusijos Federacija). Buriatija yra svarbi kaip daugiaetninis regionas Pietryčių Sibire, ženkliai veikiamas centro-periferijos įtampų, išteklių gavybos ir besikeičiančios geopolitikos, o taip pat sparčios urbanizacijos bei religijos atgimimo (pagr. budizmo, bet taip pat krikščionybės, šamanizmo). Bus gilinamasi į tai, kaip išvardinti procesai veikia vietinę visuomenę besikeičiančioje daugiaetninėje miesto erdvėje bei kaip pati kintanti miesto erdvė daro įtaką identitetui ir socialumui. Ypatingas dėmesys bus skiriamas kultūriniam-religiniam buriatų budistų atgimimui, kuris turi ženklias socialines ir politines pasekmes lokaliame, valstybiniame ir tarptautiniame lygmenyse. Šie klausimai bus tiriami per religijos prizmę, turint omenyje jos sparčiai augančią rolę bei ryšį su etniškumu ir politika posocialistiniame daugiaetniniame kontekste. Projektas remsis meisto religijos ir erdviškumo teorijomis ir jas papildys. Jo metu bus vykdomas etnografinis lauko tyrimas Ulan Udėje, Buriatijos sostinėje, kurio metu bus vykdomas stebėjimas dalyvaujant, interviu, literatūros ir šaltinių analizė bei miesto erdvių analizė. Projekto metu siekiama parašyti ir priduoti tarptautinei leidyklai monografiją apie miesto religiją ir erdviškumą Ulan Udėje, o taip pat parašyti ir priduoti mokslinį straipsnį, skaityti du pranešimus tarptautinėse konferencijose bei seminare, užsiimti mokslo populiarinimu. Tyrėja vykdys stažuotę Kembridžo Universitete (JK), Mongolijos ir Vidinės Azijos Tyrimų Centre. Tikslas: gauti grįžtamąjį ryšį, naudotis unikaliais ten esančiais resursais, semtis patirties iš kolegų bei megzti tarptautinį akademinį tinklą, kuris bus naudingas tiek šiam projektui, tiek tyrėjos karjerai, tiek VU ATSI tinklo plėtojimui (ypač Vidinės ir Rytų Azijos tyrimuose). Projektu tikimasi prisidėti prie socialinės antropologijos plėtros Lietuvoje, ypač VU.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2020-03-04
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2020-06-17)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2020-06-17) 93.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 66 499,55 Eur
Prašoma finansavimo suma: 66 499,55 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia: 2021-07-01
Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2023-06-30
Sutarties pasirašymo diena: 2020-08-10
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
66 499,55 66 499,55 27 576,36 27 576,36

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00
2 Įgyvendinti MTEP projektai Skaičius 1.00 0.00
3 Į užsienį panaudojant ESF investicijas tobulinti profesinių žinių išvykę tyrėjai Skaičius 1.00 0.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-08-11 08:06

Susiję įrašai