BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Socialinių, nacionalinių ir moralinių reiškinių refleksija Vidurio Rytų Europos intelektualiniame romane: R. Gavelio ir M. Kunderos tekstai

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-19-0234

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-19

Projekto Socialinių, nacionalinių ir moralinių reiškinių refleksija Vidurio - Rytų Europos intelektualiniame romane: R. Gavelio ir M. Kunderos tekstai objektu pasirinkta vieno pačių reikšmingiausių dvidešimtojo amžiaus pabaigos lietuvių prozininko Ričardo Gavelio ir vieno iš žinomiausių 20 a. paskutiniojo trečdalio čekų – prancūzų rašytojo Milano Kunderos tekstai. Projekto tikslas – pagilinti ir išplėsti užčiuoptas Gavelio ir Kunderos kūrybos paraleles, išsamiau ištirti ir aprašyti jų kūrybos konteksto bendrumus, išryškinti jų kūrybos individualumą ir skirtumus. Tai ir Vidurio-Rytų Europos intelektualinio romano raidos tyrimas leis tiksliau atsakyti į kita svarbų klausimą: ką naujo abu rašytojai davė intelektualinio romano žanro istorinei raidai. Pasitelkus 20 a. pabaigos literatūros analizės instrumentus (komparatyvistiką, neratologiją, intertekstualumą, eseizmą), permąstyti ir papildyti brandžiojo sovietmečio ir posovietmečio Lietuvoje ir komunistinio režimo bei pokomunistinio laikmečio Čekijoje intelektualinės prozos prasmių lauką, svarbius literatūros istorijos ir teorijos klausimus. Tyrimo rezultatai ketinami publikuoti Gavelio ir Kunderos kūrybos lyginimui skirtoje monografijoje (darbinis pavadinimas: Ričardas Gavelis ir Milanas Kundera – Vidurio-Rytų Europos intelektualinio romano tendencijos), kuri papildys vis dar ne itin gausų lietuvių romanisto kūrybai skirtų darbų skaičių.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2021-01-25
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas
2. Naudos ir kokybės vertinimas 0
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 67 949,66 Eur
Prašoma finansavimo suma: 67 949,66 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00

Susiję įrašai