BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Užsienio mokslo ir studijų institucijos nario atvykimas dalyvauti Karinos Stumbrienės disertacijos gynimo procese

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-04-0014

Paraiškos būsena:
Nutrauktas
Vykdytojas Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras
Savivaldybė Kėdainių raj.
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-04

Projekto tikslas: užsienio mokslo ir studijų institucijos nario atvykimas dalyvauti Karinos Stumbrienės disertacijos „Grybo Fusarium graminearum populiacijos tyrimai Lietuvoje“ gynimo tarybą pakviesti atvykti Lenkijos mokslo akademijos, Augalų genetikos instituto Dr. habil. Prof. Malgorzata Jędryczka. Disertacijos gynimo tarybos narys iš užsienio mokslo ir studijų institucijos argumentuotai įvertintų disertacijos mokslinį lygį tarptautinėje plotmėje. Varpų fuzariozę sukelia keletas patogeninių Fusarium rūšių. Fuzariozės infekcijos vystymasis ir mikotoksinų susidarymas priklauso nuo daugelio ekologinių veiksnių. Fuzariozinės infekcijos plitimui įtakos turi ir nematodai, pažeidžiantys augalus. Dėl Fusarium grybų sukeltos žalingos javų ligos – varpų fuzariozės (JVF) yra patiriami dideli grūdų derliaus ir jo kokybės nuostoliai dėl užterštumo mikotoksinais. Fusarium graminearum yra vienas svarbiausių JVF sukelėjas, kuris įtakoja grūdų užterštumą mikotoksinais didžiojoje dalyje Europos, JAV, Kanadoje, Azijoje. Fusarium graminearum grybai turi neigiamą įtaką augalo-šeimininko normaliam sėklų dygimui, augalo vystymuisi. Išskiriami toksinai pažeidžia, o micelio fragmentai užkemša vandens indus, įtakoja vandens absorbciją ir medžiagų transportą. Šie fiziologiniai pakitimai neigiamai veikia augalo augimą bei biomasės kaupimą. Todėl svarbu yra atrasti efektyvias priemones apsaugoti augalus nuo šio sukėlėjo. Dėl to, kad cheminės priemonės ne visada būna efektyvios, naudojant JVF kontrolei, daug dėmesio skiriama biologinei kontrolei. Kuri yra naudojama kaip papildoma strategija JVF kontrolėje. Tinkamas biologinių bei cheminių priemonių naudojimas gali pagerinti kokybę ir padidinti derligumą. Todėl tarptautinė praktika sutelkė dėmesį biologines sėklų apdorojimo priemones, kurios turi ligų sukelėjų mažinimo savybių. Aukšto lygio mokslininko dalyvavimas disertacijos svarstymo procese bei jo išsakyta nuomonė būtų reikšminga disertacijos vertinimui bei tolesnių darbų vystymui.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2018-01-02
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2018-02-05)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2018-02-26) 93.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 730,00 Eur
Prašoma finansavimo suma: 730,00 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2018-03-13
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
724,16 724,16 0,00 0,00

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Į mokslo ir studijų institucijas panaudojant ESF investicijas pritraukti tyrėjai iš užsienio Skaičius 1.00 0

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-03 07:46

Susiję įrašai