BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

INVEGA per 2021 m. verslams kompensavo palūkanų už beveik 14 mln. Eur

2022 m. kovo 1 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) per 2021 metus Lietuvos smulkiajam ir vidutiniam verslui kompensavo palūkanų už beveik 14 mln. Eur ir priėmė teigiamų sprendimų kompensuoti palūkanas už daugiau kaip 28 mln. Eur. Iš viso nuo 2016 m. iki šių metų vasario 24 d. įmonėms jau kompensuota daugiau kaip 43 mln. Eur palūkanų. Šia priemone nuo 2022 m. pradžios atnaujintomis sąlygomis ir toliau gali naudotis smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai.

Rodoma:

„Dalinis palūkanų kompensavimas“ yra viena iš tradicinių INVEGOS priemonių, kuri pandemijos laikotarpiu buvo laikinai išplėsta, numatant galimybę iš dalies kompensuoti ne tik investicinių, bet ir apyvartinių paskolų palūkanas. Įsigaliojus atnaujintiems priemonės reikalavimams, nuo 2022 m. sausio 1 d. dalinio palūkanų kompensavimo priemonė grįžo į savo įprastinius rėmus ir smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai gali kreiptis dėl dalinės investicinių paskolų ar lizingo sutarčių palūkanų kompensacijos, – sako INVEGOS Dotacijų vertinimo skyriaus vadovas Ignas Paukštys. – Ir toliau siekiame palaikyti investicinius projektus šių įmonių segmente. Per sausio ir vasario mėnesius INVEGA jau kompensavo palūkanų už beveik 3 mln. Eur bei sulaukė dar 319 paraiškų.“

INVEGA primena, kad nuo 2022 m. sausio 1 d., nebėra kompensuojamos apyvartinių paskolos palūkanos. Nuo metų pradžios iš dalies yra kompensuojamos tik investicinių paskolų ar finansinės nuomos (lizingo) sutarčių palūkanos. Dėl kompensacijos gali kreiptis smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai – labai mažos, mažos arba vidutinės įmonės ar verslininkai, kurie ėmė paskolas nuo 2020 m. sausio 1 d. ir paskolos sutartis pateiktos paraiškos vertinimo metu nėra pasibaigusi ar nutraukta. Investicinė paskola – tai paskola, kurios ne mažiau kaip 51 proc. sumos numatyta skirti paskolos gavėjo investicijoms į jo ilgalaikį materialųjį ir nematerialųjį turtą finansuoti, o likusi dalis gali būti naudojama apyvartinėms lėšoms papildyti.

„Pastebime, kad palūkanų kompensacija aktyviai naudojasi ne tik besiplečiančios įmonės, tačiau ir tie verslai, kurie neseniai pradėjo vykdyti veiklą, – sako Ignas Paukštys. – Ši priemonė gali palengvinti įmonių finansinę naštą, su kuria susiduria verslas pirmaisiais jų veiklos metais, o atgautas lėšas panaudoti verslo plėtrai, darbuotojų įdarbinimui ar įmonės našumo didinimui.“

Tokios priemonės, kaip dalinis palūkanų kompensavimas, mums padeda lengviau įsitvirtinti rinkoje.

Apie priemonės efektyvumą pasakoja ir Vilniuje įkurtos bei kiek daugiau nei metus veikiančios įmonės „Depeche Coffee“ direktorė Marija Baulinaitė-Ivanova: „Esame jaunas verslas, todėl tokios priemonės, kaip dalinis palūkanų kompensavimas, mums padeda lengviau įsitvirtinti rinkoje.“

Įmonės vadovė džiaugiasi, kad pagal šią priemonę verslas gali atgauti 95 proc. sumokėtų paskolos palūkanų per 36 mėn. laikotarpį ir neslepia, kad pasinaudoti palūkanų kompensacija buvo visai nesudėtinga.

„Priemonių sąlygos tikrai palankios, todėl džiaugiuosi jomis pasinaudojusi. Taip pat verta paminėti, kad procesas, kuris neretai gali atrodyti ilgas ir sudėtingas siekiant pasinaudoti priemonėmis, buvo aiškus ir operatyvus,“ – pripažįsta ji.

Pašnekovė dalijasi, kad jos verslas startavo Vilniaus Halės turguje atidarius kavos skrudyklą bei kavinę, vėliau buvo pradėta ir savo šviežiai skrudinamų kavos pupelių prekyba elektroninėje parduotuvėje. „Po pusmečio atidarėme antrą kavinę Balsių rajone, o netrukus ir trečiąją – Gedimino pr. esančiame knygyne. Būtent trečiosios kavinės atidarymui ir buvo pasinaudota INVEGOS paskola“, – teigia verslininkė.

Kaip pasakoja įmonės vadovė, lengvatinė paskola pagal finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014-2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo“, dėl kurios kreipėsi į INVEGĄ, buvo skirta naujos kavinės įrangos pirkimui ir apyvartinių lėšų papildymui. Be dalinės palūkanų kompensacijos ir paskolos, įmonė taip pat yra pasinaudojusi INVEGOS garantija bei subsidijomis verslo pradžiai.

Savarankiškai ieškojau sprendimų verslo plėtrai, radau keletą variantų, tačiau INVEGA buvo priimtiniausias, mano lūkesčius ir poreikius atitinkantis variantas.

„Savarankiškai ieškojau sprendimų verslo plėtrai, radau keletą variantų, tačiau INVEGA buvo priimtiniausias, mano lūkesčius ir poreikius atitinkantis variantas“, – sako Marija Baulinaitė-Ivanova.

Dėl priemonės „Dalinis palūkanų kompensavimas“ galima kreiptis iki 2022 m. spalio 31 d. Įmonėms gali būti kompensuojama iki 95 proc. nuo faktiškai sumokėtų palūkanų sumos, bet ne daugiau kaip 7 proc. metinių palūkanų ir ne ilgesniam kaip 36 mėn. laikotarpiui. Paraiškos teikiamos INVEGAI per elektroninę paraiškų teikimo sistemą: https://paraiskos.invega.lt/#/plogin/login


Apie INVEGĄ
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ – LR Vyriausybės įkurta nacionalinė plėtros įstaiga, skirta padėti Lietuvos verslui gauti reikiamą finansavimą. INVEGA efektyviai įdarbina mokesčių mokėtojų pinigus, kompetentingai vertina riziką ir orientuojasi į visos šalies gerovę kuriančius verslo projektus: jos suteikiamos garantijos padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą, administruojamos ir tiesiogiai teikiamos lengvatinės paskolos, subsidijų bei rizikos kapitalo priemonės palengvina finansavimo gavimą. 
Europos garantijų fondas yra įsteigtas Europos investicijų banko grupės ir ES valstybių narių, finansiškai prisidedančių prie šio fondo. INVEGAI paramą pagal EGF garantijų priemonę teikia Europos investicijų fondas.