BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

INVEGA pradeda teikti finansavimą žemės ūkio sektoriuje inovacinę veiklą vykdančioms įmonėms

2022 m. sausio 31 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Nuo 2022 m. sausio 31 d. nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) atveria naują finansavimo šaltinį žemės ūkio sektoriuje veikiančioms įmonėms, vykdančios arba planuojančios vykdyti inovacinę veiklą. Nuo šiol šios įmonės gali kreiptis tiesiogiai į INVEGĄ dėl paskolų iki 3 mln. eurų pagal priemonę „Startuok“.

Rodoma:
Matydami spragą rinkoje, atnaujinome priemonės „Startuok“ sąlygas taip, kad inovatyvios žemės ūkio sektoriuje veikiančios įmonės, kurios negalėtų būti remiamos pagal Žemės ūkio ministerijos priemones, galėtų gauti investicinį ar apyvartinių lėšų kapitalą.

„Išmanios naujovės ir žemės ūkis gali vienas kitą labai efektyviai papildyti, jeigu paliekama pakankamai galimybių inovacijoms ir verslumui. Tačiau inovatyvius ir rinkoje dar nežinomus produktus bei paslaugas norinčios pasiūlyti įmonės vis dar susiduria su ribotomis galimybės gauti finansavimą. Matydami spragą rinkoje, atnaujinome priemonės „Startuok“ sąlygas taip, kad inovatyvios žemės ūkio sektoriuje veikiančios įmonės, kurios negalėtų būti remiamos pagal Žemės ūkio ministerijos priemones, galėtų gauti investicinį ar apyvartinių lėšų kapitalą“, – sako INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus projektų vadovė Agnė Mačiulienė.

Paskolos pagal priemonę „Startuok“ skirtos smulkiajam ir vidutiniam verslui, veikiančiam ne ilgiau kaip 3 metus, bei smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms, vykdančioms socialinio poveikio projektus ir veikiančioms ne ilgiau kaip 5 metus. Priemonės „Startuok“ lėšomis gali būti teikiamos investicinės arba apyvartinių lėšų paskolos, skirtos naujoms arba vykdomoms veikloms stiprinti ar plėsti. Paskolų skaičius vienam pareiškėjui nėra ribojamas, tačiau maksimali paskolos suma investicinėms paskoloms gali būti iki 3 mln. eurų, šios paskolos išduodamos iki 120 mėnesių. Apyvartinių paskolų maksimali suma vienam pareiškėjui gali siekti iki 200 tūkst. eurų, o jos teikiamos iki 36 mėnesių laikotarpiui.

Prie projekto finansavimo turi prisidėti ir privatus finansuotojas, kuriuo gali būti pats paskolos gavėjas. Privačios investicijos turi sudaryti ne mažiau kaip 20 proc., iš kurių ne mažiau kaip 10 proc. projekto vertės turi būti paties paskolos gavėjo lėšos.

Siekiant palengvinti skolinimosi naštą verslui ypač tada, kai trūksta užstato, INVEGA, bendradarbiaudama su Europos investicijų fondu (EIF), paskolų „Startuok“ portfeliui siūlo ir 70 proc. dydžio EIF finansuojamą garantiją. Paskolos su EIF fondo garantija teikiamos palankesnėmis sąlygomis: paskolai taikoma sumažinta palūkanų norma, finansuojami rizikingesni projektai. Patogu ir tai, kad paskolų „Startuok“ gavėjams nereikia papildomai kreiptis dėl garantijų suteikimo į INVEGĄ. INVEGA, įvertinusi pareiškėjo pateiktą informaciją dėl paskolos suteikimo, pati nustato, ar paskola tinkama įtraukti į garantijų portfelį ir ją įtraukia.

Verslai, norintys gauti „Startuok“ paskolą, jau dabar gali pateikti paraišką INVEGAI adresu: https://startuokpaskolos.invega.lt. Paskolos sutartys dėl priemonės „Startuok“ finansavimo gali būti pasirašytos iki 2023 m. birželio 30 dienos. Iš viso finansinei priemonei „Startuok“ skirta 20 mln. eurų iš fondų fondo „Verslo finansavimo fondas, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo“.

Apie INVEGĄ
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ – LR Vyriausybės įkurta nacionalinė plėtros įstaiga, skirta padėti Lietuvos verslui gauti reikiamą finansavimą. INVEGA efektyviai įdarbina mokesčių mokėtojų pinigus, kompetentingai vertina riziką ir orientuojasi į visos šalies gerovę kuriančius verslo projektus: jos suteikiamos garantijos padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą, administruojamos ir tiesiogiai teikiamos lengvatinės paskolos, subsidijų bei rizikos kapitalo priemonės palengvina finansavimo gavimą.

Europos garantijų fondas yra įsteigtas Europos investicijų banko grupės ir ES valstybių narių, finansiškai prisidedančių prie šio fondo. INVEGAI paramą pagal EGF garantijų priemonę teikia Europos investicijų fondas.