BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

INVEGOS teikiamos subsidijos verslo pradžiai artėja prie priemonei skirto biudžeto limito

2021 m. gruodžio 20 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) informuoja, kad kompensacijų priemonei „Subsidijos verslo pradžiai“ skirtos lėšos, atsižvelgus į priimtus sprendimus, vertinamas paraiškas ir prašomą skirti finansavimo lėšų sumą, artėja prie priemonės biudžeto limito.

Rodoma:

„Iš viso šalies smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai, kurie buvo gavę verslumo skatinimo paskolas ir galėjo pasinaudoti darbo užmokesčio kompensacijomis pagal priemonę „Subsidijos verslo pradžiai“, INVEGAI jau pateikė 849 paraiškas, kuriomis prašoma 8,8 mln. Eur. Priemonei įgyvendinti iš Europos socialinio fondo lėšų skirta iki 8 mln. Eur. su galimybe virškontraktuoti iki 9,2 mln. Eur. Įvertinus visą planuojamų pasirašyti sutarčių apimtį, priemonės „Subsidijos verslo pradžiai“ kvietimą numatoma stabdyti anksčiau nei nustatytas terminas, – sako INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus projektų vadovė Svaja Stralkuvienė. – Ši priemonė jauniems verslams padeda lengviau įsitvirtinti rinkoje, ypač pradinėje savarankiškos veiklos stadijoje, o papildomai gautos darbo užmokesčio išlaidų kompensacijos padeda atrasti naujas smulkiojo ir vidutinio verslo augimo galimybes“.

INVEGOS atstovė primena, kad įgyvendinama priemonė „Subsidijos verslo pradžiai“ skirta visiems lengvatinių paskolų „Verslumo skatinimas 2014-2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo“ (VSF2) gavėjams – įmonėms arba verslininkams, veiklą vykdantiems iki vienerių metų. Šių paskolų gavėjai po paskolos lėšų panaudojimo gali kreiptis į INVEGĄ dėl priemonės „Subsidijos verslo pradžiai“ ir papildomai gauti darbo užmokesčio išlaidų kompensaciją už kiekvieną pagal darbo sutartį įdarbintą darbuotoją, kuriam yra mokamas ne mažesnis nei minimalioji mėnesinė alga (MMA) darbo užmokestis.

Smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams, kurie priklauso prioritetinei grupei, t.y. ne mažiau kaip 6 mėn. teritorinėje darbo biržoje registruoti bedarbiai, neįgalieji, asmenys iki 29 metų, vyresni negu 54 metų asmenys, moterys, tie, kurie kuria „žaliąsias“ darbo vietas, INVEGA kompensuoja 75 proc. mokamų darbo užmokesčio išlaidų. Kitiems subsidijų verslo pradžiai gavėjams, kurie nepriskiriami prioritetinei grupei, INVEGOS kompensacija sudaro 50 proc. Darbo užmokesčio išlaidų daliai kompensuoti nustatytas 1 mėnesio fiksuotasis įkainis, kuris siekia 498,48 Eur. Maksimalus kompensacijos laikotarpis – 18 mėn.

VSF2 paskolų gavėjai, norintys pasinaudoti šia kompensacijų priemone, dar gali pateikti paraišką INVEGAI per elektroninę paraiškų informacinę sistemą. Daugiau informacijos apie priemonę galima rasti adresu https://invega.lt/verslui/visos-priemones/25/subsidijos-verslo-pradziai-38. Užklausas taip pat galima siųsti el. paštu svp@invega.lt ir teiki telefonu 8 5 210 7510.

Apie INVEGĄ
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ – LR Vyriausybės įkurta nacionalinė plėtros įstaiga, skirta padėti Lietuvos verslui gauti reikiamą finansavimą. INVEGA efektyviai įdarbina mokesčių mokėtojų pinigus, kompetentingai vertina riziką ir orientuojasi į visos šalies gerovę kuriančius verslo projektus: jos suteikiamos garantijos padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą, administruojamos ir tiesiogiai teikiamos lengvatinės paskolos, subsidijų bei rizikos kapitalo priemonės palengvina finansavimo gavimą.