BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Ledai pajudėjo: įmones pasiekė pirmosios patalpų nuomos mokesčio kompensacijos

2020 m. gegužės 27 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Nacionalinės plėtros įstaiga Investicijų ir verslo garantijos (toliau  INVEGA) pirmosioms įmonėms išmokėjo beveik 40 tūkst. EUR patalpų nuomos kompensacijų. Iš gautų paraiškų šiuo metu vertinimui yra pateiktos 147 paraiškos, tikslinamos – 114 paraiškų, dar beveik 2 tūkst. paraiškų yra rengimo stadijoje. Paraiškų vertinimas yra nuolatinis ir nenutrūkstantis procesas, todėl patvirtinus naujas paraiškas įmonėms bus atliekami mokėjimai. 

Rodoma:

„Kelias iki pirmųjų išmokų atnešė daug iššūkių, leido įvertinti tobulintus aspektus.  Kurdami https://NUOMA.invega.lt platformą pirmiausia siekiame sudaryti verslui galimybę teikti paraišką, lygiagrečiai programuojamas automatinis paraiškų vertinimo ir lėšų išmokėjimo mechanizmas. Tuo pat metu reaguojame į paraiškų pateikimo metu bendrovėms kylančias problemas ir bendromis valstybės institucijų pastangomis jas sprendžiame“, - sako INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas.

Siekiant paspartinti paraiškų pateikimo ir apdorojimo procesus šiuo metu tobulinamos INVEGA ir VĮ Registrų centro sistemų integracijos, sprendžiami kiti su tuo susiję klausimai, jog valstybės numatyta pagalba šalies verslas galėtų pasinaudoti kuo greičiau ir patogiau.

K. Motiejūno teigimu, ypač daug dėmesio šiuo metu skiriama sudėtingesnių atvejų, kai viena įmonė iš kitos ar kelių įmonių nuomojasi kelias patalpas, kai išrašomose sąskaitose faktūrose skirtingai nurodoma informacija, įvertinimui ir jų suderinamumui su IT sistemomis. Kiekvienos įmonės atvejis yra unikalus, todėl siekiame rasti sprendimus, apimančius kuo daugiau nestandartinių situacijų.

INVEGA primena, kad nuomotose patalpose veikiančioms ir dėl pandemijos veiklą priverstoms sustabdyti įstaigoms, kurioms nuomotojai, palyginti su vasario mėn., sumažino mėnesio įmokas bent 30 proc., valstybės lėšomis numatyta kompensuoti 50 proc. vasario mėn. buvusio nuomos mokesčio, bet ne daugiau nei yra faktinė įmoka. Jei įmonės pagrindinė veikla buvo draudžiama ir faktiškai nebuvo vykdoma ar vykdoma minimaliai, pvz., maitinimo įstaigų pagrindinė veikla, t. y. kavinės, restoranai ir pan. buvo uždrausta, tačiau įmonė vykdė šalutinę veiklą – teikė maisto gaminimo išsinešimui paslaugą, taip pat galės gauti kompensacijas.

Dėl šios paramos gali kreiptis ir ką tik veiklą pradėjusios įmonės, kurios nuo veiklos pradžios pirmąsias patalpų nuomos įmokas sumokėjo šių metų kovo, balandžio ar vėlesniais mėnesiais ir šios įmokos jau buvo su nuolaida, palyginti su sutartyje numatytu mėnesio nuomos mokesčiu. Joms kompensacijos dydis apskaičiuojamas lyginant kompensavimo laikotarpio nuomos mokestį su nuomos sutartyje nurodytu mėnesio nuomos mokesčiu. Patalpų nuomos sutartis turi būti pasirašyta ne vėliau kaip šių metų kovo 15 d., užregistruota Registrų centre ir galioti aplikavimo dėl kompensacijos metu.

Paraiška svarstoma tuomet, jeigu į kompensaciją pretenduojantis verslo subjektas 2019 m. pabaigoje nebuvo laikomas sunkumų patiriančia įmone, paraiškos teikimo metu neturi bankrutuojančios, restruktūrizuojamos ar likviduojamos įmonės statuso, o veikla pradėta vykdyti ne vėliau kaip 2020 m. kovo 16 d. Įmonės taip pat turi būti pateikusios finansinių ataskaitų rinkinį už 2019 m. VĮ Registrų centrui.

Detalias dalinio patalpų nuomos kompensavimo sąlygas galima rasti čia.

Naujausia informacija apie visas INVEGA siūlomas priemones ir per jas teikiamą valstybės paramą su sunkumais susiduriančiam ar naujų galimybių ieškančiam verslui skelbiama interneto svetainės specialioje skiltyje Pagalba verslui COVID-19 krizės metu.

Artimiausi renginiai