BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

„Monimoto“ pritraukė 300.000 Eur investiciją

2019 m. rugpjūčio 2 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Išmaniąją signalizaciją motociklams sukūręs startuolis „Monimoto“ pritraukė 300.000 Eur investiciją iš rizikos kapitalo fondo „Iron Wolf Capital“. Su nauja finansine injekcija jauna įmonė ruošiasi žengti į JAV rinką. Rolandas Dranseika, UAB „Monimoto“ direktorius, pasakoja, kad šiuo metu bendrovė dirba prie naujos prietaiso versijos, kuri vietoj dabar naudojamo 2G ryšio standarto turėtų 4G ryšio modulį ir kelis kitus patobulinimus. To, anot jo, reikia žengiant į JAV rinką. O tai yra pagrindinis šių metų bendrovės tikslas.

Rodoma:

Išmaniąją signalizaciją motociklams sukūręs startuolis „Monimoto“ pritraukė 300.000 Eur investiciją iš rizikos kapitalo fondo „Iron Wolf Capital“. Su nauja finansine injekcija jauna įmonė ruošiasi žengti į JAV rinką.

Rolandas Dranseika, UAB „Monimoto“ direktorius, pasakoja, kad šiuo metu bendrovė dirba prie naujos prietaiso versijos, kuri vietoj dabar naudojamo 2G ryšio standarto turėtų 4G ryšio modulį ir kelis kitus patobulinimus. To, anot jo, reikia žengiant į JAV rinką. O tai yra pagrindinis šių metų bendrovės tikslas.

„Mes iki šiol siūlėme 2G arba 3G įrenginius. Bet JAV 2G jau beveik nebėra. Dar veikia maži nišiniai operatoriai, bet apskritai šalyje šis standartas jau išjungiamas. Todėl ruošiame prietaisą su 4G ryšio technologija. Su juo norime žengti į JAV rinką, kur yra viena kalba ir, mūsų duomenimis, registruota net 8 mln. motociklų. O Jungtinėje Karalystėje – apie 1,2 mln., Vokietijoje – gal apie 3 mln. ir t. t. Tad JAV vienos atsveria visas didžiąsias ES rinkas ir dar atkrinta poreikis versti dokumentus, lokalizuoti paslaugas ir samdyti palaikymo žmones, kalbančius įvairiomis ES kalbomis“, – sako R. Dranseika.

Šiuo metu bendra įmonės pritrauktų investicijų suma siekia 500.000 Eur.

Pačią pirmąją investiciją šiam startuoliui dar 2017 m. suteikė Aurelijus Rusteika, mažmeninės prekybos elektronika UAB „Topo grupė“ valdybos pirmininkas.

Startuolio akcijų įsigijo UAB „Delta Investment“, kurią valdo A. Rusteika. Sandorio detalės neskelbiamos, bet, Registrų centro duomenimis, A. Rusteikai teko apie 34% „Monimoto“ akcijų.

Be to, „Topo centras“ nutarė prekiauti „Monimoto“ įrenginiu (ir kitais Lietuvos inovatorių sukurtais prietaisais). Elektronikos ir buitinės technikos prekybos tinklas pagrindinėse savo parduotuvėse įrengė stendų, kuriuose pristatomi lietuvių gamintojų sukurti įrenginiai ir paslaugos.

Pirkėjus surado

2016 m., kaip VŽ rašė, bendrovė paskelbė savo kampaniją sutelktinio finansavimo platformoje „Idiegogo“. Tuo metu buvo užsibrėžta gauti išankstinių užsakymų už 50.000 Eur, tačiau tikslo pasiekti nepavyko. „Monimoto“ iš 6 žmonių gavo užsakymų, kurių vertė – 1.600 Eur.

Tąkart R. Dranseika sakė, kad įmonė tiesiog padarė rinkodaros ir komunikacijos klaidų.

Atrodo, jog tai buvo tiesa, nes „Monimoto“ pajamos rodo, kad šie įrenginiai savo pirkėjus visgi rado. „Creditinfo“ skelbiamais Registrų centro duomenimis, įmonės apyvarta pirmais veiklos metais (2017 m.) siekė kiek daugiau nei 42.000 Eur, pernai – jau 341.862 Eur, o šiemet, anot R. Dranseikos, įmonės apyvarta yra maždaug tokia, kokia buvo praėjusių metų pabaigoje.

Paties įrenginio kaina siekia apie 160 Eur. Dar apie 40 Eur kainuoja metinė ryšio ir priežiūros paslaugų prenumerata.

Vadovas sako, kad 99% „Monimoto“ įrenginių šiuo metu parduodami užsienyje, ir ne elektronikos prekybos tinkluose, o specializuotose motociklininkų parduotuvėse.

Apie prietaisą

„Monimoto“ – tai prie motociklo tvirtinamas juodas cilindrinės formos prietaisas su palydovinės navigacijos žyma (angl. GPS tag) ir tarptautine SIM kortele, kuris atsiunčia pranešimą, jeigu transporto priemonė ima judėti tuo metu, kai šalia nėra savininko su „Bluetooth“ raktu (nedidelis, raktų pakabuko formos prietaisas su baterija). Vėliau prietaisas savininkui į telefoną siunčia ir savo GPS koordinates (maždaug kas minutę). Prietaisas taip pat tiesiogiai perduoda informaciją apie savo būseną, ryšį, baterijos lygį serveriui, o šis – klientui į telefoną.

VŽ informacija.
Raktažodžiai: Rizikos kapitalas investicija

Susiję įrašai

Artimiausi renginiai