BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Vasaros stovykloje susitikusios Kamilė ir Ieva atrado bendrą meilę – gatvės šokius

2021 m. birželio 16 d. / Europos socialinio fondo agentūra

Keturiolikmetės druskininkietės Kamilė Budzilaitė ir Ieva Pupininkaitė gerai pamena vasaros stovyklą, kurią lankė prieš porą metų. Būtent ten pirmą kartą išbandyti gatvės šokiai tapo dviejų aktyvių mergaičių gyvenimu. „Be to, stovykla man dovanojo geriausią draugę – Ievą“, – pridūrė Kamilė. Šiuo metu paauglės kartu su treneriu intensyviai treniruojasi: jų svajonė – atstovauti Lietuvą Europos Hip Hop šokių čempionate.

Rodoma:

Mergaičių istorija – nuoširdžiausias įrodymas, jog kartais atsitiktinumai atveda ten, kur net ir planuodamas neatsidurtum.

Sportiniai šokiai nesužavėjo

Kiek save pamena, Kamilė sako mėgusi šokti. Matyt, tokį dukros pomėgį ir gabumus šokiams pastebėję tėvai ją nuvedė į sportinių šokių treniruotes. Nors ten mergaitei puikiai sekėsi, laiminga ji nesijautė.

„Gatvės šokiais iki tos lemtingos stovyklos nesidomėjau: nebuvo taip, kad žiūrėčiau ir galvočiau, jog pati noriu juos šokti“, – pasakojo Kamilė. Tačiau 2019 m. vasarą įvyko lemtinga stovykla. Į ją Kamilė atėjo kartu su dar keliasdešimčia jaunų druskininkiečių – išbandyti įvairias fizinio aktyvumo veiklas vaikus ir paauglius pakvietė Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Tarp įvairiausių veiklų buvo ir gatvės šokių pamokos, kurias vedė profesionalus treneris. Būtent šie užsiėmimai ir pavergė Kamilę.

„Man iš karto labai patiko“, – prisiminė mergina. Pasak jos, ryškiausias buvo skirtumas, kaip jaučiasi šokdama gatvės ir pramoginius šokius.

„Šokdama pramoginius aš visada būdavau labai įsitempusi, patirdavau daug streso. Visai kitaip jaučiausi atlikdama gatvės šokių judesius – kūnas būdavo visiškai atsipalaidavęs. Galbūt dėl to man iš karto puikiai sekėsi. Ir tada, ir dabar, kai jau ilgiau lankau gatvės šokius, jaučiuosi eidama ne kaip į privalomą būrelį. Šoku su džiaugsmu“, – pasakojo Kamilė.

Čempionės – geriausios draugės

Gatvės šokių virusu minėtoje stovykloje užsikrėtė ne tik Kamilė, bet ir Ieva. Beje, ji taip pat yra lankiusi pramoginius šokius. Mergaitės sakė anksčiau viena kitą pažinojusios iš matymo – lankė tą pačią mokyklą. Tačiau iki stovyklos nebuvo bendravusios. Vasaros stovykloje užsimezgė artima draugystė: jos abi, kaip pamena treneris, buvo labiausiai įsitraukusios ir motyvuotos šokti gatvės šokius. Net ir sunkiausius judesius bei šokio technikas šlifuodavo tol, kol pavykdavo atlikti taip, kaip reikia.

„Stovykla man padovanojo ne tik gatvės šokius, bet ir geriausią draugę“, – neslėpė Kamilė, o Ieva jai pritarė: „Mes labai artimos“.

Susižavėjusios gatvės šokiais paauglės jau 2019 m. rudenį pradėjo reguliariai lankyti gatvės šokių užsiėmimus. Nors treniruodavosi ir individualiai, ir su visa grupe, sėkmingiausi pasirodymai buvo, kai šokdavo abi – Kamilė ir Ieva.

Jų poros sėkmę įrodo ir oficialus įvertinimas: pernai mergaitės tapo gatvės šokių čempionato „Lietuvos Hip Hop Beginners 2020“ (Duo Juniors kategorijoje) nugalėtojomis.

Laimėta pergalė Kamilę ir Ievą įkvėpė siekti dar didesnių tikslų: dalyvauti atvirajame Lietuvos Hip Hop čempionate bei iškovoti kelialapius atstovauti Lietuvą Europos gatvės šokių čempionate.

Šokiai padėjo pramušti vienišumo šarvus

Pasakodamos apie gatvės šokius mergaitės pabrėžė, kad jie stipriai pakeitė jų gyvenimą. „Prieš pradėdama lankyti gatvės šokių užsiėmimus buvau vienišė. O dabar tapau atviresnė, labiau bendraujanti. Kartais net atrodo, jog turiu daugiau energijos“, – sakė Ieva.

Būtent stipri energetika šiuose šokiuose ją labiausiai ir žavi. „Kai šokame abi su Kamile sklinda tokia stipri energija, kad sunku apsakyti. Manau, tai mato ir jaučia visi – tiek treneris, tiek mes pačios, tiek ir žiūrovai“, – pabrėžė Ieva.

Nors šiuo metu jos ir Kamilės gyvenime gatvės šokiai užima be galo daug vietos, ateityje nė viena neketina tapti profesionalia šokėja. Tačiau neabejoja: šokiai visada bus šalia – kaip pomėgis, maloni veikla ir būdas aktyviai gyventi.

Kamilė ir Ieva dalyvavo Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įgyvendintame Europos socialinio fondo lėšomis finansuotame projekte „Sveika bendruomenė – stipri visuomenė“. Projekto metu 2019 m. vasarą Druskininkų mieste buvo surengtos stovyklos vaikams ir paaugliams, galėjusiems išbandyti įvairias fizinio aktyvumo veiklas: nuo važinėjimo riedučiais, slidinėjimo iki gatvės šokių.

 

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Raktažodžiai: Sveikatinimas

Susiję įrašai

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Gegužės 2022
Pr An Tr Ke Pe Še Se
25 26 27 28 29 30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
01 02 03 04 05