Naujienos
Kas yra savarankiška ir nesavarankiška verslo įmonė, kaip kiekvienos grupės subjektas turi pildyti paraiškas, siekiant gauti subsidiją nuo COVID-19 finansiškai nukentėjusioms įmonėms, kokius duomenis ir kaip pateikti, kaip paraiškos bus vertinamos, atliekamos pareiškėjų atitikimo Vyriausybės nustatytiems kriterijams procedūros.
Šiuos ir kitus klausimus Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) Projektų ekspertų skyriaus vyriausias ekspertas Gytis Petrukaitis ir LVPA Investicijų valdymo tarnybos vyriausioji projektų vadovė Giedrė Indriulienė išsamiai pristatė Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) surengtame nuotoliniame susitikime su verslininkais.
Pristatymą galite rasti čia.
Siekdama dar efektyviau viešinti kvietimus bei informuoti klientus, Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) įdiegė ir siūlo naudotis dar viena informacine priemone – tinklalaide (podkastu). Nuo šiol LVPA renginių garso įrašus (podkastus) bus galima rasti „Soundcloud“ platformos įskiepyje LVPA interneto svetainės (www.lvpa.lt) tituliniame puslapyje arba pagal nuorodą https://soundcloud.com/lvpagentura.
Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skelbia priemonės „Gatvių apšvietimo modernizavimas“ Nr. 2 kvietimą šalies savivaldybėms ir jų valdomoms įmonėms. Tai jau antrasis kvietimas pagal šią priemonę, kuris skelbiamas pastebėjus didelį pareiškėjų susidomėjimą ir investicijų poreikį.
Lietuvos moksleiviai itin palankiai vertina šalies kultūros objektus – 7 iš 10 gimnazistų sako, kad jie patogūs ir atviri, o 6 iš 10 muziejus, bibliotekas, dvarus ir kitas lankytinas vietas vertina kaip šiuolaikiškas. Kas antras šalies jaunosios kartos atstovas teigia kultūros objektuose besilankantis todėl, kad domisi menu ir istorija.
Tokias jaunimo nuostatas atskleidė bendrovės „Spinter tyrimai“ praėjusį rudenį atlikta reprezentatyvi Lietuvos gimnazistų apklausa.
Išmanusis įrangos valdymas, robotai, gamybos procesų skaitmeninimas tapo neatsiejamu pažangių ir perspektyvių Lietuvos įmonių atributu. Per pastaruosius penkerius metus LVPA kartu su verslu prie jo modernizavimo prisidėjo beveik 415 mln. Eur investicijomis.
Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pastebi, kad mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) krypties paraiškose numatytų infrastruktūros darbų vertinimo metu pareiškėjams neretai iškyla papildomų klausimų.
Šiemet pusė šalies moksleivių (50 proc.) rečiau nei įprasta lankėsi įvairiuose Lietuvos kultūros objektuose. Beveik tiek pat jų (47 proc.) jaučia stresą dėl to, kad Covid-19 pandemija apribojo jų galimybes patekti į muziejus, bibliotekas, teatrus ir kitas kultūros įstaigas.
Tokias jaunimo nuostatas kultūros vartojimo atžvilgiu atskleidė bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi Lietuvos gimnazistų apklausa.
Lietuviai mokslininkai kūrėjai nesiliauja stebinę pasaulį. Vienas tokių pavyzdžių – projektas „KidneyLife“, skirtas įgalinti patogią nuotolinę galutinės stadijos lėtinės inkstų ligos pacientų stebėseną namuose, kad ūmiai pablogėjus jų sveikatai ir net iškilus pavojui gyvybei, gydymo įstaigos galėtų laiku suteikti jiems reikiamą pagalbą.
Jei manote, kad mokslininko darbas yra nuobodus ir monotoniškas – labai klystate. Kaip pasakoja šią profesiją pasirinkę ilgamečiai tyrėjai bei dar tik savo kelią pradedantys jaunieji mokslininkai, monotonija čia toli gražu nekvepia, o kiekviena diena – naujas iššūkis, kurį jie pasitinka su didžiuliu užsidegimu ir noru prisidėti prie geresnio rytojaus.
Gyventojai skatinami daugiau naudoti atsinaujinančių šaltinių energetiką, patiems ją gaminti - toms reikmėms priemonei „Saulės elektrinių įrengimas namų ūkiuose“ skirta dar 9 mln. Eur ES lėšų. Priemonės įgyvendinimą administruojanti Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pasirašė sutartį su Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), kuri skelbs kvietimą gyventojams, norintiems įsirengti savo namų ūkiuose saulės elektrines.