BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Rezultatai ir statistika

Informacinė atmintinė „Tinkamas sąlygų pritaikymas žmonėms su negalia – kaip tai įgyvendinti darbovietėje“

Vykdytojas Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba
Produkto sritis Švietimas ir mokslas
Produkto rūšys Leidiniai

Darbo kodeksas įpareigoja visus darbdavius tinkamai pritaikyti darbo sąlygas darbuotojams su negalia, jeigu dėl to nepatiriama neproporcinga darbdavio našta. Sąlygų nepritaikymas turint tam reikalingų resursų gali būti laikomas diskriminacija negalios pagrindu. Kad darbdaviams būtų lengviau įgyvendinti šį savo įsipareigojimą bei kurti įtraukią darbo kultūrą, Žmogaus teisių stebėjimo institutas parengė  atmintinę „Tinkamas sąlygų pritaikymas žmonėms su negalia – kaip tai įgyvendinti darbovietėje“. Atmintinėje darbdaviai bei jų atstovai, taip pat darbuotojai, atsakingi už lygias galimybes savo darbovietėse, ras naudingos praktinės informacijos ir patarimų, kaip galima tinkamai pritaikyti darbo sąlygas darbuotojams su negalia. Atmintinė paremta socialiniu ir žmogaus teisėmis grįstu požiūriu į negalią, kai negalios situacija kyla žmogui sąveikaujant būtent su nepritaikyta fizine, organizacine, informacine ir kita aplinka – panaikinus šias kliūtis, kiekvienas gali pilnavertiškai integruotis į darbo rinką, o „negalios“ tiesiog nebelieka.

 

Atmintinėje pateikiami praktiniai patarimai, kaip pritaikyti fizinę aplinką bei kitas sąlygas žmonių su negalia poreikiams bei išaiškinami universalaus dizaino principai. Leidinyje darbdaviai ras patarimų, kaip tinkamai pritaikyti sąlygas darbo pokalbio ir atrankos metu, kaip užtikrinti galimybes dirbti žmonėms su fizine, klausos, regėjimo, psichosocialine ar intelekto negalia. Siūlomi ir organizaciniai sprendimai, tokie kaip lankstus darbo grafikas ir režimas, mentorystės programos, asmeninė ir individuali pagalba darbuotojams su negalia.

 

Tikimės, kad ši atmintinė padės darbdaviams tinkamai pritaikyti sąlygas visiems, kad žmonės su negalia jaustųsi pilnaverčiais atviros darbo rinkos dalyviais ir vertinamais darbuotojais.

Nuoroda: http://hrmi.lt/wp-content/uploads/2020/11/SalyguPritaikymas_A5-web-final-1.pdf