BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Rezultatai ir statistika

„Mąstymo gebėjimų vertinimo pradiniame ir pagrindiniame ugdymo koncentre programa“

Vykdytojas Nacionalinė švietimo agentūra
Produkto sritis Švietimas ir mokslas
Produkto rūšys Metodijos, metodinės rekomendacijos

Mąstymo gebėjimų vertinimo pradiniame ir pagrindiniame ugdymo koncentre programa skirta 3-10 klasių mąstymo gebėjimų vertinimui. Joje pateikiama mąstymo gebėjimų vertinimo konstrukto modelis, pasiekimų lygiai, vertinimo įrankių charakteristikos, pasiekimų lygius iliustruojančios užduotys ir jų atsakymai. Konstrukte išskirti aukštesnieji mąstymo, būtent kritinio mąstymo ir problemų sprendimo, gebėjimai. Kritinis mąstymas apibrėžiamas kaip klausimų kėlimas ir atsakymų į juos paieška siekiant įvertinti idėjas bei sprendimus. Problemų sprendimas apibrėžiamas kaip procesas, kurio metu ieškoma atsakymų į sudėtingus klausimus. Kritinis mąstymas ir problemų sprendimas yra bendrieji gebėjimai, kurie gali būti pritaikyti įvairiose srityse, todėl  juos galima ir reikia ugdyti kiekvienoje disciplinoje. Aprašyti šie kritinio mąstymo gebėjimai: pagrindinės idėjos identifikavimas, išvadų darymas, hipotezių formulavimas, prasminių ryšių identifikavimas,  įrodymų paieška, įrodymų pasvėrimas, kritinis informacijos ir šaltinių vertinimas ir problemų sprendimo gebėjimai: tinkamų duomenų radimas, duomenų pertvarkymas, sprendinių radimas, strategijų radimas, dėsningumų radimas, erdvinis mąstymas, darbas su modeliais, būtinų ir pakankamų duomenų identifikavimas.

Sukurti produktai perduoti ugdymo turinio atnaujinimo grupei, kuri juos panaudos integruodama į bendrąsias programas. Minėtos programos bus skelbiamos 2022 m., pradėtos įgyvendinti - 2023 m.

Informaciją suteiks Gitana Notrimaitė-Muzikevičienė:

gitana.notrimaite-muzikeviciene@nsa.smm.lt