BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Rezultatai ir statistika

„Meninio (dailės ir muzikos) ir technologinio ugdymo pasiekimų vertinimo pradinio ir pagrindinio ugdymo koncentre (4, 6 ir 8 klasėse) programa“

Vykdytojas Nacionalinė švietimo agentūra
Produkto sritis Švietimas ir mokslas
Produkto rūšys Testai, (įsi)vertinimo instrumentai

Nacionalinės švietimo agentūros parengta „Meninio (dailės ir muzikos) ir technologinio ugdymo pasiekimų vertinimo pradinio ir pagrindinio ugdymo koncentre (4, 6 ir 8 klasėse) programa“ skirta mokytojams, ugdymo programų ir mokymo(-si) bei vertinimo / įsivertinimo įrankių rengėjams. Programa padės (įsi)vertinti, kaip pavyksta pasiekti bendrosiose programose numatytų tikslų ir įgyvendinti dailės, muzikos ir technologijų ugdymo turinį 4, 6 ir 8 klasėse.

Programa susideda iš 10 dalių: bendrosios dalies ir 9 programų pagal dalykus ir pradinio bei pagrindinio ugdymo koncentrų klases.

 Bendrojoje dalyje apibrėžiamos su vertinimu susijusios sąvokos, vertinimo paskirtis, vertinimo instrumentų kūrimo principai, apžvelgiama vertinimo metodų įvairovė, detaliau apžvelgiamas kriterinis vertinimas, vertinimo rubrikų savybės, aptariamos rubrikų kūrimo klaidos, pateikiamos rekomendacijos rubrikų rengimui ir pasiekimų lygių aprašams. Bendrojoje dalyje apžvelgiama  Lietuvos ir užsienio muzikos pasiekimų vertinimo patirtis, pateikiamos rekomendacijos, skirtos mokytojams, mokykloms ir savivaldybėms.

Devyniose dalykų ir klasių programose (kiekvienoje  atskirai) aptariami atitinkamo dalyko ir klasės programos rengimo ypatumai, vertinamų pasiekimų konstruktas,  mokinių pasiekimų lygių aprėptys, vertinimo instrumentų charakteristikos, pateikiamos rekomendacijos mokytojams. Šių programų prieduose pateikiami atitinkamo dalyko ir klasės veiklos/raiškos užduočių pavyzdžiai su jų vykdymo ir vertinimo instrukcijomis, taip pat pateikiamos užduočių atliktys (mokinių darbų pavyzdžiai). Kaip pavyzdys, kiekvienoje programoje pateikiamas atitinkamo dalyko ir klasės testas su vertinimo instrukcija.

Sukurti produktai perduoti ugdymo turinio atnaujinimo grupei, kuri juos panaudos integruodama į bendrąsias programas. Minėtos programos bus skelbiamos 2022 m., pradėtos įgyvendinti - 2023 m.

Informaciją suteiks Gitana Notrimaitė-Muzikevičienė:

gitana.notrimaite-muzikeviciene@nsa.smm.lt