BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Rezultatai ir statistika

Mokinių kompetencijų vertinimo programa pagrindinio ugdymo koncentre 9-10 klasėse (gamtos mokslai, lietuvių kalba ir literatūra, matematika, socialiniai mokslai, užsienio kalba (anglų), projektinis darbas)

Vykdytojas Nacionalinė švietimo agentūra
Produkto sritis Švietimas ir mokslas
Produkto rūšys Metodijos, metodinės rekomendacijos

Nacionalinės švietimo agentūros parengta Mokinių kompetencijų vertinimo programa pagrindinio ugdymo koncentre 9–10 klasėse skirta bendrųjų programų rengėjams, mokytojams, I–II gimnazijos (9–10) klasių mokiniams. Programą sudaro šios dalys:

  1. Gamtos mokslų mokinių kompetencijų vertinimo programa,
  2. Lietuvių kalbos ir literatūros mokinių kompetencijų vertinimo programa,
  3. Matematikos mokinių kompetencijų vertinimo programa,
  4. Socialinių mokslų mokinių kompetencijų vertinimo programa,
  5. Užsienio kalbos (anglų) mokinių kompetencijų vertinimo programa,
  6. Projektinio darbo programa.

Joje ypatingas dėmesys skiriamas ne tik mokinių žinioms ir jų taikymui, bet ir aukštesniesiems mąstymo gebėjimams (problemų sprendimui, kritiniam mąstymui), veikloms, leidžiančiomis į(si)vertinti mokinių kompetencijas. Programoje aprašyti trys – patenkinamas, pagrindinis, aukštesnysis – konkretaus mokomojo ar kelių integruotų mokomųjų dalykų mokinių pasiekimų lygiai, išskirti remiantis tarptautinių tyrimų rezultatais, ekspertine nuomone ir empiriniais duomenimis, t.y. įvykusių testavimų statistika, pateikiami skirtingo lygio užduočių pavyzdžiai, mokinių atliktys ir / ar jų pavyzdžiai, vertinimo rubrikos. Visa tai bus panaudota tobulinant mokinių pasiekimų vertinimo kompetencijas, keičiant vertinimo kultūrą.

Programa perduota atnaujinamo ugdymo turinio rengėjų grupėms, kurios rengia ugdymo turinio įgyvendinimo rekomendacijas (Kaip ugdyti aukštesnius pasiekimus, veiklų planavimo ir kompetencijų vertinimo pavyzdžiai, užduočių ar mokinių darbų, iliustruojančių pasiekimų lygius, pavyzdžiai struktūrinėms dalims).

Sukurti produktai perduoti ugdymo turinio atnaujinimo grupei, kuri juos panaudos integruodama į bendrąsias programas. Minėtos programos bus skelbiamos 2022 m., pradėtos įgyvendinti - 2023 m.

Informaciją suteiks Gitana Notrimaitė-Muzikevičienė:

gitana.notrimaite-muzikeviciene@nsa.smm.lt