BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Dubens dugno disfunkcijų diagnostikos, gydymo bei tikslinių reabilitacijos intervencijų svarba esant dubens funkcijų sutrikimams ir/ar skausmui.

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-23-0024

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-23

Dubens dugno disfunkcija yra skėtinis terminas apimantis dubens dugno raumenų, raiščių, fascijų sutrikimus, kurie savo ruoštu gali sukelti lėtinį dubens srities skausmą bei įvarius kitus dubens organų funkcijų, seksualinės, šalinimo funkcijų sutrikimus. Pasireiškiant įvairioms dubens dugno disfunkcijų formoms (raumenų nusilpimui ar atvirkščiai, - lėtinei įtampai ir sutrumpėjimui (hiperaktyvumui), raumenų koordinacijos sutrikimams, dubens dugno raiščių pažeidimams, fascijų sąaugoms ir kt.), pacientai gali kęsti lėtinį tarpvietės, lytinių organų, kryžmens skausmą, skausmingus lytinius santykius ir kitas seksualines disfunkcijas (vaginizmą, erekcijos sutrikimus ir kt.), juos gali varginti lėtinis vidurių užkietėjimas, apsunkintas tuštinimasis ir šlapinimasis ar atvirkščiai šlapimo/išmatų nelaikymas, dirgliosios šlapimo pūslė simptomatika, dubens organų nusileidimas ir kt. Vien šlapimo nelaikymą patiria apie 25-45 proc. moterų ir 11- 31 proc. vyrų ir šio sutrikimo skaičius didėja su metais abiem lytims. Nuo lėtinio dubens srities skausmo ir kitų sindromų kenčia dar didesnė visuomenės dalis. Kai kurių tyrėjų duomenimis, net apie 50 procentų moterų per savo gyvenimą patiria vienokią ar kitokią dubens dugno disfunkciją. Lietuvoje dubens disfunkcijos, jų našta visuomenei ir skirtingų reabilitacijos intervencijų efektyvumas iki šiol labai mažai tyrinėta. Šio projekto tikslas – Lietuvos jaunųjų mokslininkų ir fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistų kompetencijos stiprinimas dubens dugno disfunkcijų diagnozavimo ir gydymo, reabilitacijos priemonių taikymo srityje bei mokslinių tyrinėjimų šioje srityje plėtra. Planuojami rezultatai: naujų, efektyvių diagnostikos, tyrimo ir reabilitacijos metodikų įvairioms dubens dugno disfunkcijoms diegimas į klinikinę praktiką, metodinių rekomendacijų rengimas, informacijos sklaida per mokomąją medžiagą, mokslinių straipsnių rengimą, pridavimą leidyklai, ateityje naujų aukštos kokybės mokslinių tyrimų iniciavimas.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2021-01-25
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2021-05-04)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Ne (2021-05-04) 66.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 49 815,36 Eur
Prašoma finansavimo suma: 49 815,36 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00

Susiję įrašai