BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Išmaniajai tekstilei skirtų funkcinių dangų iš bioskaidžių fazę keičiančių medžiagų (PCM) kūrimas, tyrimai ir savybių skaitinis modeliavimas

Nr. 01.2.2-LMT-K-718-01-0083

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras (VMTI FTMC)
Savivaldybė Vilniaus miesto
Priemonė TIKSLINIAI MOKSLINIAI TYRIMAI SUMANIOS SPECIALIZACIJOS SRITYJE
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Kvietimo kodas 01.2.2-LMT-K-718-01

Projektas skirtas kurti draugišką aplinkai išmaniąją termoreguliacinę tekstilę, naudojant funkcines dangas su bioskaidžiomis fazę keičiančiomis medžiagomis (PCM). Šios medžiagos tekstilės dangų formavimui paprastai naudojamos mikrokapsulių pavidalu. Šiuo metu tekstilėje labiausiai paplitusios PCM yra gaminamos parafinų pagrindu, kurie, nors ir pasižymi santykinai aukšta slaptąja šiluma, tačiau yra degūs, turi žemą šiluminį laidumą, kas riboja jų platesnį panaudojimą tokiose srityse kaip medicina, apsauginiai drabužiai. Be to, parafino gamybai yra naudojamas iškastinis kuras, dėl to jis nepriskiriamas ekologiškoms medžiagoms. Todėl projekte, kaip alternatyvą parafinams, numatoma tirti natūralių riebalų ir aliejų panaudojimą PCM. Šios bioskaidžios ir ekologiškos medžiagos pasižymi mažesniu už parafinus degumu, yra lengvos, turi nors ir mažesnę, bet pakankamą slaptąją šilumą, yra nebrangios. Tačiau tiek parafinas, tiek natūralios prigimties medžiagos turi žemą šiluminį laidumą, kuris riboja PCM termoreguliacinį efektyvumą. Todėl projekte numatyti tyrimai PCM šiluminiam laidumui padidinti, naudojant įvairių struktūrų organinės prigimties priedus. Be to bus atlikti išsamūs PCM mikrokapsulių (PCMm) formavimo iš bioskaidžių polimerų tyrimai, siekiant sukurti visą bioskaidžią PCMm struktūrą. Tokių tyrimų rezultatai prisidės prie ekologiškų technologijų įsisavinimo. Sukurtų bioskaidžių PCMm termoreguliacinio efektyvumo įvertinimui, iš jų bus formuojamos funkcinės dangos ant tekstilės medžiagų, kurios bus tiriamos taikant termografinę analizę, DSC, FT‐ IR, SEM ir kt. Tyrimo rezultatus papildys sukurti skaitiniai šilumos mainų tarp žmogaus kūno, tekstilės ir aplinkos modeliai, kurie leis prognozuoti tekstilės su PCMm elgseną, besikeičiant žmogaus fiziniam aktyvumui ir aplinkos temperatūrai.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2017-08-30
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2017-09-06)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2017-11-20) 67.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 770 103,74 Eur
Prašoma finansavimo suma: 700 000,00 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00 0,00 0,00 0,00

Susiję įrašai