BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Išradimo "Magnetinės indukcijos matavimo įrenginys ir būdas" patentavimas

Nr. 01.2.1-MITA-T-845-01-0104

Paraiškos būsena:
Nutrauktas
Vykdytojas Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras
Savivaldybė
Priemonė Inopatentas
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Kvietimo kodas 01.2.1-MITA-T-845-01

Projektu siekiama patentuoti išradimą "Magnetinės indukcijos matavimo įrenginys ir būdas". Išradimas gali būti panaudotas matavimo, kontrolės, ir monitoringo sistemose, kuriose yra atliekamas nuolatinio arba kintančio skaliarinio magnetinio srauto tankio (magnetinės indukcijos) matavimas. Dauguma žinomų magnetinio lauko jutiklių yra jautrūs ne tik magnetinės indukcijos vertei, bet ir magnetinio lauko krypčiai. Tačiau juos labai sunku panaudoti, kai magnetinio lauko kryptis iš anksto nežinoma arba greitai keičiasi matavimo metu. Todėl buvo pasiūlyta panaudoti milžiniškos magnetovaržos efektą (CMR) polikristaliniuose manganitų sluoksniuose, kuris yra nejautrus magnetinio lauko krypčiai, bet jautrus jo magnetinės indukcijos skaliarinei vertei. Siūlomas išradimas yra tobulesnė magnetinio lauko matavimo įtaiso (zondo) pagal EP 2040088 A1 (25.03.2009, Bulletin 2009/13) konstrukcija, kurioje numatyta CMR rezistoriaus varžos temperatūrinį dreifą įvertinti panaudojant varžinį temperatūros jutiklį. Siūloma konstrukcija įgalina maksimaliai sumažinti temperatūros gradientą tarp abiejų jutiklių ir tuo pačiu sumažinti matavimo paklaidas greitai kintančios temperatūros sąlygomis.Įtaisas transformuoja magnetinės indukcijos reikšmes į elektrinį signalą – varžos pokytį, panaudojant CMR plonasluoksnį nanostruktūrizuoto manganito jutiklį. Temperatūrinių paklaidų kompensavimui įtaise yra sumontuotas plonasluoksnis varžinis temperatūros jutiklis. Yra pateikiama seka matavimo veiksmų ir algoritmas, kurie leidžia iš CMR jutiklio ir temperatūros jutiklio rodmenų apskaičiuoti magnetinės indukcijos vertę.Įgyvendinant projektą planuojama gauti Europos patentą, kuris apsaugos valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro sukurtą intelektinę nuosavybę ir sudarys galimybę ateityje teikti patento licencijas.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-12-19
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip
2. Naudos ir kokybės vertinimas
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 3 270,00 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 779,50 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia: 2017-10-05
Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2021-09-15
Sutarties pasirašymo diena: 2020-02-04
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
3 270,00 2 779,50

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Investicijas gavusios įmonės pajamų padidėjimas Procentai 0.00 0
2 Subsidijas gaunančių įmonių skaičius Įmonės 1.00 0
3 Privačios investicijos, atitinkančios viešąją paramą inovacijoms arba MTEP projektams Eur 490.50 0
4 Išduoti ir nurodytose valstybėse galiojantys Europos patentai Skaičius 1.00 0

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-08-11 08:06

Susiję įrašai