BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Kvalifikacijos kėlimas antikinės retorikos tyrimų srityje

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-21-0079

Paraiškos būsena:
Nutrauktas
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-21

Mokslinės stažuotės tikslas – kelti mokslinę kvalifikaciją Cicerono retorikos tyrimų srityje, rengiant mokslinę retorikos šaltinio publikaciją.Šis projektas nuosekliai tęsia pastaraisiais metais vykdytų ir įgyvendintų projektų bei mokslinių stažuočių veiklas – antikinės retorikos tyrimus, pamatinių šaltinių vertimą, komentavimą ir publikavimą. Svarbiausias stažuotės uždavinys – naudojantis Berlyno Laisvojo universiteto bibliotekų fondais, rengti publikavimui vieną svarbiausių antikinės retorikos veikalų – Cicerono traktatą „Oratorius“: dirbti su naujausiais Cicerono tyrimais ir panaudoti juos komentuojant Cicerono veikalą; surinkti medžiagą įvadiniam straipsniui. Tai leis ateityje parengti mokslinę šaltinio publikaciją (vertimą iš lotynų kalbos su reikiamu moksliniu apartu – įvadiniu straipsniu, moksliniais komentarais, vardų bei retorinių terminų rodyklėmis), įtraukti į studijų programas ir padaryti prieinamą gimtąja kalba tiek akademinei, tiek plačiajai visuomenei Iš Cicerono retorikos teorijos korpuso „Oratorius“ pasirinktas neatsitiktinai. Tai paskutinysis iš trijų svarbiausių Cicerono retorikos traktatų, apibendrinantis jo retorikos teoriją. Ciceronas sujungia graikų filosofiją su romėnų politine praktika, sukurdamas idealaus, visapusiškai išsilavinusio oratoriaus – valstybės veikėjo paveikslą, kurį ir pats įprasmino tikrovėje. Neabejotinai „Oratorius“ yra pamatinis antikinės retorikos veikalas, padaręs didžiulę įtaką tiek vėlesniems Antikos autoriams, tiek Naujųjų laikų retorikai.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2020-06-05
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2020-09-21)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2020-09-02) 91.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 855,11 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 855,11 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2021-02-13
Sutarties pasirašymo diena: 2020-10-09
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 855,11 2 855,11

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Į užsienį panaudojant ESF investicijas tobulinti profesinių žinių išvykę tyrėjai Skaičius 1.00 0.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-07 07:55

Susiję įrašai