BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Į Jurbarką atkeliavo „Atradimų siena“ su šimtu spaudos leidinių gyventojams

2021 m. spalio 26 d. / Europos socialinio fondo agentūra

Jurbarko rajono viešojoje bibliotekoje apsigyveno „Atradimų siena“. Drauge su aktyvia vietos bendruomene įrengtoje sienoje sugulė jurbarkiečių atsineštos juos įkvėpusios, sudominusios knygos, žurnalai, albumai ir kiti leidiniai. Dar šimtą įvairiausių spaudos leidinių padovanojo kampaniją „Metas keisti“ organizuojanti Europos socialinio fondo agentūra. 

Rodoma:

Jau antrus metus Lietuvoje Europos socialinio fondo agentūra organizuoja kampaniją „Metas keisti“, kuri skatina vietos bendruomenes, NVO, veiklius gyventojus, klubus, savivaldas imtis iniciatyvos ar prie jos prisidėti, suvienyti skirtingų amžių žmones siekiant parodyti savanoriškos ir bendruomeninės veiklos pridėtinę vertę. Kampanija yra ne tik apie bendruomeniškumą ir savanorystę – ji apie skatinimą veikti, keisti pasaulį, aplinką, visuomenę, valią ir norą dalintis savo laiku, kompetencijomis, talentu ir gerumu.

„Norint kažką pakeisti – save ar supančią aplinką – ne visuomet reikia didelių investicijų, laiko sąnaudų ar specialių žinių, dažniau – tiesiog bendravimo, dėmesio, supratingumo. Tikimės, kad drauge su Jurbarko gyventojais įrengta „Atradimų siena“ skatins jurbarkiečius labiau bendradarbiauti ir dalintis tuo, ką turi geriausio, nebijoti, kad atiduodamas kažką savo – neteksi, gyventi iš dosnumo perspektyvos“, – sako Europos socialinio fondo agentūros direktorius Povilas Česonis.

Iniciatyvos metu Jurbarko rajono viešojoje bibliotekoje buvo apdovanota per dvidešimt atradimų ieškojusių skaitymo iššūkio „Vasara su knyga 2021“ nugalėtojų, kurie per tris mėnesius perskaitė apie 20 ir daugiau knygų. Pasak bibliotekos vadovės Rasidos Kalinauskienės, jurbarkiečiai yra vieni iš daugiausiai skaitančių gyventojų Lietuvoje.   

„Sėkmės istorija – tai bibliotekoje dirbantys žmonės, nes jie sugeba nešti žinią apie tai, kaip svarbu yra skaityti, o dar svarbiau, būti visiems kartu. Mes susitinkame įvairiausiomis progomis ir kaskart  atrandame vis kitas bendravimo formas, todėl ir esame vieni kitiems reikalingi, nes bendruomeniškumas atsiranda iš atradimų“, –  džiaugėsi R. Kalinauskienė.    

Savo skaitymo atradimais dalinosi ir Jurbarko rajono rašytoja Džiuljeta Čerauskienė. Anot ne vienos knygelės vaikams ir suaugusiems autorės, knyga ją lydėjo nuo pat vaikystės, vėliau studijuojant universitete ir dėstant lietuvių kalbą Naujamiesčio progimnazijoje. Mokytoja su bendruomene dalinosi įsimintiniausiomis perskaitytų knygų ištraukomis, kurias ji daugel metų kruopščiai kaupė savo užrašuose.

Savo muzikiniais atradimais dalinosi „Atradimų sienos“ atidarymo svečias – muzikantas, charizmatiškasis „Baltojo Kiro“ solistas Tautvydas Augustinas.

„Man patinka koncertuoti, o ypač tokiose mažose bendruomenėse. Tuomet pajunti kažkokią magiją to dalinimosi, nes kai tu duodi, tai ir gauni tą atsaką. Tai labai mane įkvepia kurti ir skleisti tą žinutę visiems“, –  džiaugėsi dainininkas. 

„Atradimų siena“ – tai antroji iš dešimties Europos socialinio fondo agentūros iniciatyvų. Pirmoji buvo įgyvendinta Kazlų Rūdoje drauge su bendruomene keliant inkilus parke gyvenantiems paukščiams.

Kampanijos „Metas keisti“  metu 10 Lietuvos savivaldybių bus įgyvendinta 10 prasmingų ir reikalingų iniciatyvų kartu su vietos bendruomenėmis ir savanoriais.

Iniciatyvos vaizdo siužetą kviečiame žiūrėti: https://www.youtube.com/watch?v=wiWSBMUFMeY

„Metas keisti“ – Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) inicijuota komunikacijos kampanija, kuri skatina gyventojus dalyvauti savanoriškoje ir bendruomeninėje veikloje. Kampanija finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis. ES investicijomis finansuojama beveik 700 miesto bendruomenių inicijuotų projektų. 

Apie kitas iniciatyvas skaitykite ir registruokitės www.metaskeisti.lt