BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

INVEGA planuoja naują priemonę „MILInvest“ startuoliams, vystantiems paslaugas ar produktus saugumo ir gynybos srityje

2021 m. vasario 11 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“
Rodoma:

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) ruošiasi įgyvendinti naują Krašto apsaugos ministerijos finansuojamą rizikos kapitalo priemonę „MILInvest“, pagal kurią bus steigiami akceleravimo ir rizikos kapitalo fondai, ir viešam svarstymui paskelbė fondų valdytojo atrankos ir finansinės priemonės sąlygų projektą

Šia finansine priemone bus siekiama skatinti eksperimentinę plėtrą ir inovacinę veiklą gynybos ir saugumo srityje Lietuvoje, investuojant į besikuriančias ir perspektyvias labai mažas, mažas ir vidutines įmones gynybos ir saugumo srityje, tokiu būdu vystant Lietuvos gynybos bei saugumo pramonę ir šalies rizikos kapitalo investavimo ekosistemą.

Anot K. Motiejūno, priemonės svarbus aspektas yra tas, kad fondo valdytojas turės įgyvendinti ne tik investavimo veiklą, tačiau itin svarbų dėmesį skirti ikiakceleravimo ir akceleravimo programų įgyvendinimui. Tai reiškia, kad 1-ojoje ikiakceleravimo pakopoje priemonės valdytojas turės organizuoti renginius ir kūrėjų, turinčių idėjų ir galinčių sukurti naujus produktus gynybos ir saugumo sektoriuje, atranką, suteikti jiems komandos formavimo, produktų kūrimo, verslo steigimo ir pristatymo rinkai žinių bei finansinę pagalbą. 2-oji akceleratoriaus pakopa įmonėms suteiks akceleravimo paslaugas ir pirmines nedideles rizikos kapitalo investicijas, kurios leis kurti produktą ar jį plėtoti, įsitvirtinti rinkoje, įmonei augti. 3-joje pakopoje bus investuojama į perspektyvias įmones, siekiant jas užauginti ir gauti grąžą iš investicijų.

„Kviečiame visuomenę, investuotojus, įmones, aktyviai įsitraukti į priemonės ir valdytojo atrankos sąlygų aptarimą. Finansinė priemonė „MILInvest“ yra naujas analogų neturintis produktas Lietuvos finansavimo rinkoje. Dabar yra pirminis etapas – pasiruošimas fondo valdytojo atrankai. Turime gerai pasiruošti ir atrinkti itin profesionalų valdytoją, gebantį pritraukti naujų produktų, paslaugų gynybos ir saugumo sektoriuje kūrėjus, suinteresuotoms perspektyvioms įmonėms teikti žinias ir kompetencijas su gynyba ir saugumu susijusiose srityse, pritraukti kuo daugiau privačių investuotojų ir aktyviai veikti šioje naujoje rizikos kapitalo srityje“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

K. Motiejūnas pažymi, kad pastabų ir pasiūlymų dėl fondų valdytojo atrankos sąlygų laukiama iki š. m. vasario 24 d. Visos gautos pastabos ir pasiūlymai bus įvertinti, o kvietimą potencialiems fondų valdytojams teikti paraiškas planuojama paskelbti 2021 m. kovo mėnesį.

Finansinė priemonė „MILInvest“ bus įgyvendinama iš Krašto apsaugos ministerijos finansuojamo Gynybos investicijų fondo lėšų ir jai skirta 13,5 mln. eurų. Be to, priemonę įgyvendinsiančiam finansų tarpininkui keliama užduotis papildomai pritraukti nepriklausomų privačių investuotojų lėšų.

Fondų fondas Gynybos investicijų fondas buvo įsteigtas 2020 m. gruodžio 8 d. Krašto apsaugos ministerijai ir INVEGAI pasirašius finansavimo sutartį.

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Birželis 2021
Pr An Tr Ke Pe Še Se
31
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01 02 03 04