BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Sėkmingas projektas klientų akimis

2019 m. kovo 25 d. / Lietuvos verslo paramos agentūra

Neseniai paminėjusi veiklos sukakti, Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) per 16 m. sukaupė didelę patirtį, administruodama Europos Sąjungos (ES) investicijų projektus. Šiuo metu LVPA padeda įgyvendinti daugiau nei 900 ES finansuojamų projektų, tiek pat jau yra baigtų. Sėkmingo projekto valdymas bei įgyvendinimas reikalauja ir žinių, ir patirties ir įvairių, biudžeto, žmogiškųjų, materialinių išteklių valdymo, įgūdžių. Projekto sėkmė - tai išaugęs įmonės eksportas, įdiegta moderni įranga, sukurti produktai ar jų pakuotės, naujos darbo vietos – tai, ką įmonė planavo ir pasiekė. Vieni projektai prasideda ir baigiasi sklandžiai, kiti gali užtrukti, turėti iššūkių, o gautas rezultatas neatitikti pradinės sumanytos projekto idėjos.
 

Rodoma:

LVPA paklausė savo klientų, ką jie laiko sėkmingu projektu ir sėkminga investicija.

Apklausos duomenimis sėkmingą investiciją LVPA klientai suvokia daug plačiau, nei tik gauti ES investicijas ir jas panaudoti taip, kaip numatyta. Sėkmingas projektas mūsų klientams yra:

  • kai padeda įmonei realizuoti naudą siekiant produktyvumo ir konkurencingumo - taip mano 62 proc. apklaustųjų;
  • projektas yra sėkmingas tiek, kiek gautas rezultatas atitinka lūkesčius, kuriuos pradžioje turėjo jo įgyvendintojas bei projekto suinteresuotos šalys.
  • galiausiai, sėkmingas projektas yra tada, kai suplanuotos projekto apimtys atitinka verslo plano apimtį, laiko grafiką, biudžetą, suplanuotus kokybės reikalavimus.

Vadovaujantos 2014- 2020 ES investicijų fondų veiksmų programos tarpiniu vertinimu ir tuo tikslu atliktos apklausos duomenimis, projektų vykdytojai nurodė šias priežastis, kurios trukdė pilnai įgyvendinti projektą:

  • pernelyg ambicingai išsikelti tikslai, kuriuos įgyvendinti vėliau pritrūksta resursų;
  • vėlavimas laiku pradėti projekto veiklas;
  • iššūkiai vykdant pirkimus;
  • rezultatų matavimui netinkamai nusistatyti rodikliai;
  • išorinių tiekėjų susitarimų nesilaikymas.


Taip pat kaip neigiamus veiksnius projekto įgyvendinimui respondentai įvardijo didelę administravimo naštą, patirties, įgyvendinant projektus, trūkumą, nepalankias socialines ar ekonomines tendencijas, nepalankią teisinę bazę.

Kaip didžiausią ES fondų finansuoto projekto naudą įmonei tos pačios apklausos respondentai įvardijo išplėstą įmonės veiklą, padidėjusias įmonės pajamas ir konkurencingumą, išaugintą eksportą.

2014-2020 m. ES finansavimo laikotarpis tęsiasi, tad vis dar yra galimybių sėkmingai investuoti į verslo plėtrą: kurti inovacijas, didinti eksportą, didinti gamybos pajėgumus bei pasinaudoti priemonėmis, skirtoms šiems tikslams įgyvendinti.

Raktažodžiai: LVPA

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Birželis 2021
Pr An Tr Ke Pe Še Se
31
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01 02 03 04