BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Verslo angelų fondo I investicija UAB „Kaunas metal“ pradeda savarankišką veiklos etapą

2014 m. liepos 24 d.

Verslo angelų fondas I, kartu su verslo angelais investuojantis į jaunas įmones, pardavė visas turimas armatūros apdirbimo UAB „Kaunas metal“ akcijas

Rodoma:
Verslo angelų fondas I, kartu su verslo angelais investuojantis į jaunas įmones, pardavė visas turimas armatūros apdirbimo UAB „Kaunas metal“ akcijas. Fondas kartu su verslo angelais investavo į bendrovės startą prieš dvejus metus. Per šį laikotarpį įmonei pavyko pasiekti 2 mln Lt mėnesio pardavimus ir uždirbti jaunai bendrovei solidų grynąjį pelną. UAB „Kaunas metal“ gamina armatūros ruošinius, kuriuos realizuoja Skandinavijos rinkoje. Fondas ir verslo angelai į bendrovę per keletą etapų investavo 2,762 mln. litų (800 tūkst. eurų) išpirkdami akcijų ir konvertuojamųjų obligacijų emisijas.
„Šios įmonės veiklos sėkmė – kad verslo angelas Tauras Rymonis ir bendrovės vadovas Robertas Buckus kartu aktyviai dalyvavo bendrovės veiklos vystyme ir padėjo jai pasiekti šių puikių rezultatų. Investavimo pradžioje buvo sudarytas susitarimas su verslo angelu dėl Fondo investicijos išpirkimo sąlygų. Veiklai susiklosčius geriau nei planuota, šis susitarimas buvo įgyvendintas anksčiau nei tikėtasi.“ – sakė Fondo valdytojas Algimantas Variakojis.
Per 2 metus UAB „Kaunas metal“ pasiekė 18 mln. litų metinius pardavimus, didžioji dalis produkcijos parduodama į Skandinavijos šalis, kita dalis - Lietuvoje vykdomiems statybos projektams, tokiems kaip „Rail Baltica“ ir „Quadrum“ verslo centras. Bendrovėje sukurta 60 darbo vietų, dalis darbuotojų yra grįžę iš užsienio. Šių metų pradžioje atidarytas naujas papildomas 1 000 m2 suvirinimo cechas, kuris ženkliai praplėtė įmonės gamybos pajėgumus. Įmonės veiklą pradėjo finansuoti bankas.
„Kaunas metal“ yra puikus pavyzdys to, kokią naudą įmonei ir valstybei gali suteikti inovatyvūs finansavimo sprendimai per rizikos kapitalo fondus. Su ES struktūrinių fondų lėšomis ir pritrauktu privačių investuotojų kapitalu ir žiniomis, padedama įmonėms, tokioms kaip „Kaunas metal“ augti ir kurti darbo vietas Lietuvoje“, - sako Europos Investicijų fondo – Verslo angelų fondas I steigėjo – atstovė Lietuvoje Jūratė Aželionytė.
UAB „Kaunas metal“ vadovas ir vienas iš savininkų – jaunas verslininkas Robertas Buckus, jau turintis darbo patirties užsienio rinkose, džiaugiasi įmonėje įgyvendintais kokybės standartais ir armatūros apdirbimo verslo nišoje pasiekta sparčia plėtra. „Kaunas Metal“ vadovaujasi principu, kad didžioji dauguma armatūrinių gaminių į statybos objektą turi būti patiekiami kaip ruošiniai. Taip taupomas brangus laikas ir žmogiškieji resursai - veiksniai, kurie vykdant didelės apimties statybos projektus yra pagrindiniai iššūkiai. Stipri mūsų inžinierių komanda gali pasiūlyti nestandartinius sprendimus, galinčius optimizuoti gaminių panaudojimą. Darbas Skandinavijos šalyse įpareigoja įmonės darbuotojus laikytis griežtų kokybės reikalavimų ir gamybos terminų. Didieji Skandinavijos šalių klientai reguliariai vykdo auditus, tikrindami ar įmonė atitinka jų keliamus reikalavimus.“ – sakė Robertas Buckus.
Verslo angelas Tauras Rymonis, UAB „Kaunas metal“ valdybos pirmininkas kalbėdamas apie Fondą pabrėžė – „Fondo sutikimas investuoti į mūsų idėją paskatino ir mus ryžtis pradėti naują verslą. Dabar turime europinio lygio bendrovę, gaminančią aukštos kokybės gaminius, besilaikančią tarptautinių gamybos standartų, tiek darbo procesuose, tiek darbo saugos klausimais. Su Fondu buvome sutarę, kai įmonė pasieks brandos periodą, savininkas arba verslo angelas turės galimybę įsigyti Fondo akcijas. Branda atėjo per 2 metus, o Fondas laikosi susitarimų.“
KŪB „Verslo angelų fondas I“ investuoja į mažas ir vidutines Lietuvos įmones. Fondo investicija sudaro iki 1,380 mln. litų (400 tūkst. eurų) į vieną įmonę, verslo angelas atitinkamai investuoja nemažesnę sumą. Investuotojai dalinasi sukauptomis žiniomis bei patirtimi, padėdami įmonėms tobulinti verslo valdymo įgūdžius ir sėkmingai veikti ilgalaikėje perspektyvoje.
Tikimasi, kad bendros Fondo ir verslo angelų investicijos sudarys apie 58 mln. litų (apie 16,8 mln. eurų), tame tarpe virš 27 mln. litų (8 mln. eurų) yra investuojama iš JEREMIE kontroliuojančiojo fondo lėšų.
Apie JEREMIE
JEREMIE (angl. Joint European Resources for Micro to Medium Enterprises) - bendra Europos Komisijos (DG Regional Policy), Europos investicijų banko grupės iniciatyva, kurios tikslas - pagerinti įmonėms gauti išorinių finansavimo šaltinių panaudojant dalį Europos Sąjungos struktūrinės paramos 2007-2013 m. lėšų. JEREMIE leidžia ES valstybėms narėms ir regionams dalį joms numatytų Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir nacionalinių lėšų per kontroliuojančiuosius fondus panaudoti mažų ir vidutinių įmonių finansavimui lanksčiu ir inovatyviu būdu. Ši parama yra grąžintina, o lėšos bus vėl investuojamos, todėl daugiau mažų ir vidutinių įmonių gali pasinaudoti ES lėšomis. Lietuvoje ši iniciatyva finansuojama ES struktūrinių fondų lėšomis pagal Lietuvos 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą.
Raktažodžiai: es investicijos verslui

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Sausis 2022
Pr An Tr Ke Pe Še Se
27 28 29 30 31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01 02 03 04 05 06