BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Renginiai

2 Viso įrašų
iki
Rodyti viską
8 Gruodžio
2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos stebėsenos komiteto posėdis
2022 m. gruodžio 08 d. 09:00 - 11:20 Atsakinga institucija Finansų ministerija
Vieta: Vilnius

 

 

12 Gruodžio
KEISKIME POŽIŪRĮ Į INFORMACIJOS PRIEINAMUMĄ. AR VISA INFORMACIJA PASIEKIA TIKSLINES AUDITORIJAS ?
2022 m. gruodžio 12 d. 09:00 - 16:00 Atsakinga institucija Sveikatos apsaugos ministerija

Informacijos prieinamumas aktualus labai plačiai visuomenės daliai, tačiau jis yra itin svarbus regos, klausos ir intelekto sutrikimų turintiems žmonėms. Šioms grupėms reikalingi alternatyvūs informacijos pateikimo būdai, kad nė vienas žmogus nepatirtų atskirties nuo žinių.

2020 m. Lietuvos higienos instituto pateiktais duomenimis Lietuvoje buvo 450 tūkstančių (ir į šį skaičių neįtraukti disleksiją turintys asmenys) asmenų, negalinčių skaityti įprasto spausdinto teksto.

Informacijos aplinkos (tame tarpe ir sveikatos informacijos) neprieinamumas didelei daliai asmenų Lietuvoje išlieka dideliu iššūkiu – jiems neužtikrintos galimybės  informaciją apie paslaugas gauti suprantama kalba. Neįgaliųjų reikalų departamento duomenimis, 65 procentai asmenų su negalia, kuriems reikalinga prieiga prie informacijos kitokiais nei įprasta būdais, dėl informacijos neprieinamumo patiria sunkumų savarankiškai gyvendami, naudodamiesi viešosiomis paslaugomis ir įsigydami prekes ar paslaugas.

Pažymėtina, kad šių metų lapkričio 23 d. posėdyje LR Seimo Žmogaus teisių komitetas svarstė Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymo projektą Nr. XIVP-2209 ir jam pritarė bendru sutarimu. LR Seimui priėmus šį teisės aktą, bus užtikrintos asmenų teisės, susijusios su informacijos prieinamumu įvairioms visuomenės grupėms.

Sekite naujienas

RSS